Jučer je u Varaždinu, Ludbregu i Koprivnici počeo šesnaesti VAFI & RAFI – Internacionalni festival animiranog filma djece i mladih, koji će se ove godine održavati u još nekoliko gradova Varaždinske županije sve do subote, 31. svibnja.
Prvi dio tjedna namijenjen je za prikazivanje službene konkurencije profesionalnih animiranih filmova za djecu i mlade, odnosno za sekciju RAFI. Vrtićarci, osnovnoškolci i srednjoškolci odabrat će one pobjednike između 75 animiranih filmova koje su selektirali RAFI selektori Dubravka Kalinić Lebinec, dugogodišnja medijska pedagoginja, osnivačica i voditeljica VANIME, te filmski kritičar Boško Picula.
Organizatori festivala udruga Filmsko-kreativni studio VANIMA iz Varaždina zahvaljuje suorganizatorima na pomoći pri realizaciji projekcija i to redom: POU Varaždin i kinu GAJ, Centru za kulturu i informiranje “Dragutin Novak” iz Ludbrega, POU Novi Marof te POU “Đuro Arnold” Ivanec. Prva projekcija je počela u jutarnjim satima u kinu GAJ u Varaždinu, a posjetitelje iz varaždinskih osnovnih škola pozdravili su dogradonačelnik Grada Varaždina Miroslav Marković, programska voditeljica festival Dubravka Kalinić Lebinec i Hrvoje Selec, direktor festival. Dio festivalskih događanja održan je na Sveučilištu Sjever u Studentskom centru Koprivnica gdje je svoje predavanje održao ambassador VAFI & RAFI festivala, Josh Staub.
U Ludbregu su animirane filmove pogledali predškolci iz Dječjeg vrtića “Radost” te učenici nižih razred Osnovne škole “Ludbreg”. Prije projekcije posjetitelje su pozdravili Srećko Lebinec, tajnik udruge VANIMA te Josh Staub koji je predstavio svoj rad i odgovorio na brojna pitanja malih gledatelja.
Festival nastavlja sa službenim programom u Varaždinu i Novom Marofu, a sve informacije vezane uz Festival možete pratiti na službenim internetskim stranicama festivala www.vafirafi.com ili na službenoj Facebook stranici.
Galerija






















