Haiku prijateljima!

Haikue je poslalo sto četrdeset četvero (144) autora iz Hrvatske (80), Srbije (15), Bosne i Hercegovine (10), Slovenije (7), Bugarske i Italije (po 5), Poljske i Sjedinjenih Američkih Država (po 3), Crne Gore, Kanade i Mađarske (po 2), Belgije, Grčke, Filipina, Francuske, Indije, Njemačke, Rumunjske, Sjeverne Makedonije, Švicarske i Velike Britanije po 1. Ukupno su, zajedno s haikuima pristiglim za natječaj “Afrodita”, stigla 764 haikua od čega je u zbornik uvršten 450 haiku. Po jedan objavljeni haiku ima devetnaestero (19) autora, po dva četrnaestero (14) autora, po tri pedesetero (50) autora, po četiri tridesetero (30) autor, po pet osamnaestero (18) autora i po šest haikua desetero (10) autora. Haikui triju autorica nisu, nažalost, zadovoljili kriterije za uvrštenje u zbornik.

Haiku susreti će se održati 11. lipnja u dvorcu Batthyany. Više detalja uskoro.

Haiku friends!

Haiku submitted one hundered and fourty-four (144) authors from Croatia (80), Serbia (15), Bosnia and Herzegovina (10), Slovenia (7), Bulgaria and Italy (5 each), Poland and the United States (3 each), Montenegro, Canada and Hungary (2 each), Belgium, Greece, the Philippines, France, India, Germany, Romania, Northern Macedonia, Switzerland and the United Kingdom 1 each.

In total 764 haiku were submitted of which 450 are included in the collection.

One published haiku has nineteen (19) authors, two fourteen (14) authors, three fifty (50) authors, four thirty (30) authors, five eighteen (18) authors and six haiku ten (10) author. The haiku of the three authors unfortunately did not meet the criteria for inclusion in the anthology.

Haiku meetings will be held 11th of June in Batthyany castle in Ludbreg. More details soon.

Popis autora / list of authors

Mirta Abramović

Tanja Ajtic (Kanada)

Vesna Andrejić Mišković

Billy Antonio (Filipini)

Davor Bakač

Gabrijel Barišić

Marina Bellini (Italija)

Bikko Bikko (Francuska)

Vitomir Bilić

Zlata Bogović

Stojanka Bojanova (Bugarska)

Josipa Braut

Ed Bremson (Sjedinjene Američke Države)

Domagoj Brkić

Branislav Brzaković (Srbija)

Stipe Bulić

Silvija Butković

Cezar-Florin Ciobica (Rumunjska)

Chester Civelli (Švicarska)

Stjepan Crnić

Mihovila Čeperić-Biljan

Milan Čorak

Maid Čorbić (Bosna i Hercegovina)

Luka Čulajević (Slovenija)

Dragana Ćatić (Srbija)

Marcellin Dallaire-Beaumont (Belgija)

Igor Damnjanović (Srbija)

Panka Dittrich (Mađarska)

Zoran Doderović (Srbija)

Tamara Dragić (Bosna i Hercegovina)

Grozdana Drašković

Michael Dudley (Kanada)

Robert Dudnik

Nikola Đuretić

Darko Foder

Dina Franin

Goran Gatalica

Kornelija Gedike

Norbert Góra (Poljska)

Ivan Grahovec

Danijela Grbelja

Šejla Haseljić (Bosna i Hercegovina)

Vladislav Hristov (Bugarska)

Midhat Hrnčić (Bosna i Hercegovina)

Dragutin Hrženjak

Edward Cody Huddleston (Sjedinjene Američke Države)

Nataša Ilić

Ivan Ivančan

Zlata Jovanović (Srbija)

Wiesław Karliński (Poljska)

Vito Katić

Sanja Kefelja

Enes Kišević

Kristina Kojić (Bosna i Hercegovina)

Krzysztof Kokot (Poljska)

Sonja Kokotović

Ljubica Kolarić-Dumić

Sonja Koranter (Slovenija)

Nadežda Kostadinova (Bugarska)

Ivanka Kostantino (Slovenija)

Marinko Kovačević

Nina Kovačić

Samo Kreutz (Slovenija)

Marina Krivošić

Gordana Kurtović

Snežana Liber

Mile Lisica (Bosna i Hercegovina)

Tonka Lovrić

Nina Lučev

Štefanija Ludvig

Vladimir Ludvig

Carole MacRury (Sjedinjene Američke Države)

Ivanka Mađor Milivojša (Srbija)

Žaklina Mančić (Srbija)

Marija Maretić

Tomislav Maretić

Dušan Mijajlović Adski (Srbija)

Marija Miklaušić

Dragan Mitić (Slovenija)

Zdenka Mlinar

Irena Načinović

Boris Nazansky

Tugomir Orak

Franjo Ordanić

Dejan Pavlinović

Ranko Pavlović (Bosna i Hercegovina)

Zoran Pavlović (Srbija)

Maria Perrella (Italija)

Ajla Pervan (Bosna i Hercegovina)

Kamil Plich (Njemačka)

Sanela Pliško

Igor Pop Trajkov (Sjeverna Makedonija)

Jasminka Predojević

Živko Prodanović

Ljubomir Radovančević

Duško Radovanović (Srbija)

Kala Ramesh (Indija)

Dragan J. Ristić (Srbija)

Vjekoslav Romich

Eszter Rozán (Mađarska)

Stjepan Rožić

Jacopo “Flaminius” Rubini (Italija)

Ljubica Runjaić (Srbija)

Ljiljana Ružička

Dario Samardžija

Ernesto P. Santiago (Grčka)

Edin Saračević (Slovenija)

Kristina Slunjski

Mirjana Smažil Pejaković

Jelena Stanojčić

Franko Stipković

Alan Summers (Velika Britanija)

Mirjana Svetozarević (Srbija)

Ante Šarac

Milenko Šarac (Crna Gora)

Mira Šincek

Branko Škiljan

Snežana Šolkotović (Srbija)

Vladimir Šuk

Vesna Tadić

Minko Tanev (Bugarska)

Armin Tanović (Bosna i Hercegovina)

Tatjana Tomić (Bosna i Hercegovina)

Maria Tosti (Italija)

Marija Trinajstić Božić

Silva Trstenjak

Mirko Varga

Đermano Vitasović

Gordana Vlašić

Željko Vojković

Blagoje Vujisić (Crna Gora)

Đurđa Vukelić Rožić

Aljoša Vuković

Daniela Vuković

Nada Vukšić

Milka Vurdelja

Miroslav Vurdelja

Katarina Zadrija

Jadran Zalokar

Alenka Zorman (Slovenija)

Margarit Žekov (Bugarska)

 

Nagrada “Gavran” 2022.

 

Jacopo “Flaminius” Rubini (Italija/Italy)

Jelena Stanojčić

Tonka Lovrić

Sebastian Chrobak (Poljska/Poland)

Darko Foder

Edward Cody Huddleston (SAD/USA)

Nina Kovačić

Vladimir Ludvig

Carole MacRury (SAD/USA)

Drago Štambuk (Hrvatska/Iran)

Silva Trstenjak

Alenka Zorman (Slovenija/Slovenia)

Margarit Žekov (Bugarska/Bulgaria)

Tanja Ajtic (Kanada/Canada)

Vesna Andrejić Mišković

Zlata Bogović

Ed Bremson (SAD/USA)

Cezar-Florin Ciobica (Rumunjska/Romania)

Chester Civelli (Švicarska/Switzerland)

Mihovila Čeperić-Biljan

Igor Damnjanović (Srbija/Serbia)

Marie Derley (Belgija/Belgium)

Zoran Doderović (Srbija/Serbia)

Tamara Dragić (BiH/Bosnia and Herzegovina)

Grozdana Drašković

Norbert Góra (Poljska/Poland)

Danijela Grbelja

Zlata Jovanović (Srbija/Serbia)

Krzysztof Kokot (Poljska/Poland)

Sonja Kokotović

Ljubica Kolarić-Dumić

Nadežda Kostadinova (Bugarska/Bulgaria)

Samo Kreutz (Slovenija/Slovenia)

Mile Lisica (BiH/Bośnia and Herzegovina)

Štefanija Ludvig

Ivanka Mađor Milivojša (Srbija/Serbia)

Tomislav Maretić

Snežana Marko-Musinov (Srbija/Serbia)

Dušan Mijajlović Adski (Srbija/Serbia)

Dragan Mitić (Slovenija/Slovenia)

Franjo Ordanić

Kamil Plich (Njemačka/Germany)

Igor Pop Trajkov (Sjeverna Makedonija/North Macedonia)

Ljubomir Radovančević

Dragan J. Ristić (Srbija/Serbia)

Ljubica Runjaić (Srbija/Serbia)

Ernesto P. Santiago (Grčka/Greece)

Kristina Slunjski

Franko Stipković

Alan Summers (Velika Britanija/United Kingdom)

Milenko Šarac (Crna Gora/Montenegro)

James Tian Yu (Kina/China)

Maria Tosti (Italija/Italy)

Károly Váray (Mađarska/Hungary)

Gordana Vlašić

Željko Vojković

Aljoša Vuković

Katarina Zadrija